top of page

Barokní soubor Hof-Musici

Hof-Musici jsou souborem hudebníků specializovaných na interpretaci barokní hudby s použitím dobových nástrojů. Německo-latinský název souboru (doslova „Dvorní hudebníci“) vychází z obvyklého označení šlechtických kapel na území Svaté říše římské v období vrcholného baroka. Na tyto tradice odkazuje nejen mezinárodní složení souboru, ale také jeho repertoár, zaměřený zejména na hudbu neapolských a benátských skladatelů, jejichž díla byla prováděna v zemích bývalé habsburské monarchie. 

 

Hof-Musici se soustavně věnují provádění neznámých skladeb z evropských hudebních archivů v novodobých světových premiérách. Soubor vznikl v Praze v roce 1991 pod názvem Cappella Accademica a brzy se stal jedním z předních interpretů staré hudby v České republice. Zaměření souboru na barokní operu v dobové inscenační praxi vedlo v roce 1995 k zahájení spolupráce s Nadací barokního divadla zámku Český Krumlov. 

 

Hof-Musici pravidelně vystupují na koncertech a festivalech doma i v zahraničí: Velikonoční festival duchovní hudby Brno, Hudební festival Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou, festival Další břehy v Opavě, festival Baroko v Olomouci, Festival Feste Musicali per San Rocco v Benátkách (Itálie), Internationale Händel-Festspiele Göttingen (Německo), Baroque à Saint-Roch Liège (Belgie), Festival Galuppi v Benátkách (Itálie), Varaždínské barokní večery (Chorvatsko), Handel Festival Japan (Tokio), Budapešťský jarní festival. 

 

Zakladatelem a vedoucím souboru je cembalista Ondřej Macek.

bottom of page