‹‹‹

Zuzana Vrbová

režie, barokní gestika

 

Na konzervatoři v Teplicích vystudovala zpěv, dále pokračovala ve studiu teorie a provozovací praxe staré hudby v Praze. Během studií začala spolupracovat jako zpěvačka s barokním souborem Cappella Accacemica.

Od roku 1996 se intenzivně věnuje též baroknímu jevištnímu pohybu a gestice na základě studia dobových pramenů. Své znalosti prohloubila na specializovaných mistrovských kurzech v Německu (Internationale Händel-Akademie Karlsruhe).

Se souborem Hof-Musici spolupracuje jako režisérka scénických nastudování barokních oper v dochovaných historických divadlech v České republice a stále častěji také na prestižních domácích i zahraničních festivalech (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Internationale Händel-Festspiele Göttingen, International Haydn Festival v maďarské Eszterháze, Festival Galuppi v Benátkách, Handel Festival Japan v Tokiu aj.).

V roce 2007 založila občanské sdružení Teatro alla Moda s cílem prohlubovat studium barokní jevištní praxe a podporovat scénická ztvárnění oper 17. a 18. století.